Bugun...
28-07-2017
YUSUF KEMAL YILDIZ

YUSUF KEMAL YILDIZ

Kadınlar Kutsaldır

Kadınlara kutsal annelik görevini Yaradan vermiş, kimse bu yüzden kadını aşağılamaya, hor görmeye, eve dört duvar arasına kapatmaya hakkı yoktur.
Evine kimseye muhtaç olmamak için çocukların nafakası için canını dişine takan anneler var çalışan kendisini erkek egolarına teslim etmeyen başı dik onuruyla şerefiyle namusuyla çalışan anneler var.
Annelik duyguları ile bir bebeği büyütüp topluma kazandırıp iyi bir birey olmasını sağlayan annelere bacılara eşlere neden hor gözle bakılıyor bu ne biçim bir mantık anlamıyorum.
Bu tür densiz açıklamalar yapan zihinlerin anneleri de kadın değil mi bacısı kızı kadın değil mi? Bunların sevip okşayıp bağırlarına bastığı yavruları yok mu?
Hani cennet anaların ayağı altında diyen bizler değil mi’yiz.
Kendi ayakları üzerinde duran bir kadın neden sokağa çıkmasın, neden işine gitmesin, neden evdeki aşına katkı yapmasın, ihtiyaçlarını neden karşılamasın, neden eşine omuz vermesin, ekmek aslanın midesinde bir elin nesi var iki elin sesi var. Tasada keder de, sevinçte, kıvançta eşler biri birlerini omuzlar
Neden ayıp, niçin ayıp, hangi mantık bunu söylüyor
Yeter ya ,Allah’tan korkun kuldan utanın çekin elinizi artık kadının üzerinden. 

Bırakın kadını dünyasını kararmayın, bırakın kadının güneşini yürek ateşini annelik duygularını kırmayın
Çocuk yapıp yapmayacağına, kaç çocuk yapacağına, hamileliğine, mahremine karışmayın yahu ayıp, ayıp, ayıp…..
Tüm kadınlarımıza annelerimiz, bacılarımıza, kızlarımıza, yarimize, eşimize kadın dostlarımıza arkadaşlarımıza selam olsun.

Bu makale 534 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer
Sosyal Medya

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ