Bugun...
18-01-2018
SUNA TEMİZSOY

SUNA TEMİZSOY

Herkesin hayatında değer verdikleri insanlar var

Herkesin hayatında genel olarak bakıldığında ise herkesin yaşamında anne ve babası kendisi için çok önemlidir. Çünkü anne ve babalarımız bizi bu dünyaya getiren ve bizi her türlü kötülükten koruyarak her zaman iyiliğimizi isteyen insanlardır.
Her insan anne ve babasına tarif edilemez bir bağ ile bağlıdır. Çünkü onlar bizim için her zaman fedakârlıkta bulunur ve eşsiz bir sevgi ile bize severler. Anne ve babalar çocuklarının daima iyiliğini isteyerek onların mutlu ve başarılı olmaları için her türlü fedakârlığı yaparlar. Hasta olduğumuzda başımızda bekleyen ve yine sevinçli anlarımızda mutluluğumuzu paylaşan kişiler anne ve babalarımızdır.
Ben Onları çok seviyorum. Bu dünyada hakkını ödeyemeyeceğimiz tek sey anne ve babalarımızdır.. Hiç bir insan hiç bir kimse bizlerin annesinin babasının bizler için katlandığı eziyet ve cefalara katlanamaz.. Hiç bir insan anne ve babalarımız kadar bizim sağlımızı mutluluğumuzu ve sıhhatimizi düşünemez.. Hiç bir insan Allaha bizlerin bu dünyada ve öteki dünyada selamete kavuşması için anne babalarımız kadar dua ve niyazda bulunamaz… Bir evlat için kendini gözünü kırpmadan ateşe atacak olan bir kişi varsa oda annedir…onlar bizi her an sımsıcak sevgileri ile sararlar. İşte bu yüzden bizleri doğuran çeşitli zorluklara eziyetlere katlanarak bizi yetiştiren ve bu günlere getiren anne babalarımızın kıymetini çok iyi bilmeli onlara her zaman ve her yerde sevgi saygı ve hürmetimizi kusursuz sekilde göstermeliyiz.. Şunu iyi bilmeliyiz ki yaptığımız her işte önce Allahın sonrada anne ve babamızın rızasını almalıyız.. çünkü yaptığımız herhangi bir şeyin yolunda gitmesi sonunun hayırlı bitmesi, onların gönüllerinin alınmasına bağlıdır.. Anne babamızı hiçe sayar onları hal hatır etmez ve hiç bir konuda onlara bilmeseler bile sırf gönlünü hoş etmek ve rızasını almak için danışmazsak hiç bir işimiz yolunda gitmez. Hepimiz bunu bizzat yaşayarak tecrübe edinmiştir… Anne babamız bizi nasıl küçüklükten yetiştirip bu günlere getirdiyse.. bizde onların bütün ihtiyaçlarını karşılamalı ve en küçük rahatsızlıklarında hiç kimseyi gözetmeksizin onlarla anında ilgilenmeliyiz.. Anne ve babanın değeri hiç bir zaman ölçülemez ve hakkı hiç bir zaman ödenemez. bizlerde her çocuk gibi ailemize anne ve babamıza yakışır birer evlat olmalı ve hem bu dünyada hem de öteki dünyada onların yüzünü ak çıkarmalıyız..her anında yanlarında olmalıyız. Her zaman bizim gibi birer evlat yetiştirdikleri için gurur duymalarını sağlamalı ve onları hiç bir zaman utandırmamalıyız…Sevgilerini bir an bile esirgemedikleri için, En kötü günlerimde yanımda olup bana destek verdikleri için, İyi veya kötü yaptığım hatalarım karşısında benim elimden tuttukları için, Ne olursa olsun, ne yaparsam yapayım doğruyu söyleyip yardımlarını istediğim de yanımda olduklarını bildiğim için, Üzüntümle üzülüp, sevincimle sevinen, en kötü günlerimde sıcak sevgilerini hissettiğim….
Anne ve babamı çok seviyorum ve iyiki varsınız Anneciciğin ve Babacığım diyorum.
Canım babam ve Anneciğim Allahtan sizlere sağlık mutluluk ve uzun ömür vermesi için dua ediyorum.sizleri çok seviyorum.
Sizlerin de sevgili okurlarım hayatta olan Annelerinize ve babalarınıza sağlık sıhhat ve mutluluk diliyorum. Ahirete intikal etmiş olanlar içinse Rahmet diliyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum..

Bu makale 471 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer
Sosyal Medya

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ