Bugun...
30-05-2017
AYŞEGÜL NEVİN KAPLAN

AYŞEGÜL NEVİN KAPLAN

Öksürük ve öksürüğe derman olacak bilgiler (3)

Karanfil şurubu hazırlayabilirsiniz. Kuru öksürükten dolayı sıkıntı yaşayan boğazınızı rahatlatmak için etkili bir bitkisel çözümdür. Bir kabın içinde 5-6 diş karanfil ve yeterli miktarda balı karıştırıp gece boyunca beklemesini sağlayın. 12-24 saatlik bir bekleme süresinden sonra şurubu karıştırın ve karanfilleri içinden çıkarın. Öksürükten kurtulmak için ihtiyaç duydukça bir yemek kaşığı kadar alınız.
Daha fazla zencefil tüketin. Zencefil ıslak ve kuru öksürüğün her ikisi için de etkili bir tedavi sunmaktadır. Ham zencefili yiyebilir ya da bir çayını demleyip içebilirsiniz. Kaynar suyun içine rendeleyip demlenir. Gün boyunca zencefili yemeniz veya içmeniz öksürük ve boğaz şikayetlerinizde önemli ölçüde iyileşme sağlayacaktır.
Elma sirkesi tüketebilirsiniz. Tadı çok da iyi olmamasına rağmen elma sirkesi sizi sinir bozucu bir kuru öksürükten kurtarmaya yardımcı olabilir. Bir bardak suyun içine bir çorba kaşığı sirke koyarak çok rahat bir şekilde içebilirsiniz
İlaçsız kuru öksürüklere derman olacak birbirinden sağlıklı ev yapımı karışımlar :
Gün içerisinde çalışırken, hatta uyurken uykudan uyandıran, o zalim öksürüklere bazen ilaçlar bile fayda etmez.
1 - KARABİBER
Karabiber, kimi zaman farklı hastalıklardan dolayı meydana gelen öksürüklerin     giderilmesi, kimi zaman da farklı alerjik durumlarda meydana gelen inatçı öksürüklerin giderilmesinde çok büyük faydalar göstermektedir. 

Bu makale 1252 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer
Sosyal Medya

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ