Bugun...
28-09-2017
AYŞEGÜL NEVİN KAPLAN

AYŞEGÜL NEVİN KAPLAN

Elma sirkesinin faydaları ve kullanım alanları

Sirke sadece salatalarda kullanılmaz, sirkenin faydası saymakla bitmez... 
Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istedim...
Kas ve artrit ağrılarını da hafifletebilir. Sirkeli su ile ıslattığınız bir bezi ağrılı bölgelere düzenli olarak uygulayın.
Bilgisayar ve klavye, mouse gibi elektronik aksesuarları kapalı olduklarına emin olduktan sonra hafif sirkeli suyla ıslatılmış bir bezle silerek temizleyebilirsiniz. Ahşap eşyalar üzerindeki beyaz su lekelerini çıkarmak için sirke ve zeytin yağını eşit oranda karıştırıp lekeye uygulayın.
Güneş yanığının acısını dindirmek için sirkeli suyu vücudunuza uygulayabilirsiniz. Eşit miktarda su ve sirkeyi iyice karıştırıp traş sonrası cildi rahatlatmak için kullanabilirsiniz. El ve ayaklara elma sirkesi ile masaj yaparak yorgunluğunu alabilirsiniz.
Cildinizin ph değerini de dengede tutar. Bir ölçü sirkeyi iki ölçü su ile karıştırıp, bir pamukla yüzünüzü hafifçe silin.  Akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra veya sabah yüzünüze nemlendirici uygulamadan önce kullanabilirsiniz. Akşamdan yüzünüze sürüp bırakırsanız yaşlılık lekeleri ve akne izleri ile de savaşır.
Porselenlerinizde oluşan çay ve kahve lekelerini çıkarmada yardımcıdır. Kesme tahtalarınızı sirkeyle temizleyerek bakteri oluşumunu engelleyebilirsiniz. Kızartma yaptığınızda her yere yayılan yağ damlalarını sirkeli sünger ile silebilirsiniz.

Bu makale 962 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer
Sosyal Medya

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ